Aromaterapia, Zdrowo

Aromaterapia, jak zapachy zmieniają naszą rzeczywistość

Zapachy towarzyszą nam od poczęcia. Przypominają nam piękne chwile, miłe wspomnienia – zapach skoszonej trawy, ziemi po deszczu, pomarańczy w okresie bożonarodzeniowym, świeżo upieczonego ciasta. Każdy z nas ma swoje ukochane zapachy, które przenoszą do bezpiecznego, idyllicznego miejsca.

Jak to wszystko się zaczęło?

Aromaterapia fascynuje mnie odkąd zaczęłam używać naturalne kosmetyki do pielęgnacji. Wybierając kosmetyki kieruje się ich zapachem. Zawsze sprawdzam skład i jestem bardzo szczęśliwa, gdy zapach jest naturalny i pochodzi z olejku eterycznego. Sztuczne zapachy, podobnie jak inne chemiczne substancje, mogą nam zaszkodzić, wywołać reakcje alergiczną, a przede wszystkim nie mają działania terapeutycznego i leczniczego.

Olejki eteryczne leczą, dodają energii, wyciszają, koją nerwy, relaksują, pobudzają. Spektrum ich działania jest niesamowite i nieocenione.

Rok temu, w czasie moich urodzin, stworzyłam bardzo kolorową mapę marzeń. Na jednym ze zdjęć są barwne szklane buteleczki, naczynia. Przyciągnęła mnie ta obfitość, energia bijąca ze zdjęcia. Pełnia życia, barw, zapachów. Nie wiedziałam wtedy, jaki to zdjęcie będzie mieć związek z moim życiem, jaki niesie przekaz. Przy okazji tegorocznych urodzin, znałam już odpowiedź. 😊

Rok temu uczestniczyłam też w warsztatach z Patrycją (instagram: @aromapatka). Patrycja ma ogromną wiedzę w dziedzinie aromaterapii, którą zdobyła w Kanadzie. Wspólnie stworzyłyśmy naturalne kosmetyki pachnące olejkami eterycznymi najwyższej jakości. Zaczęłam szukać na polskim rynku olejki, które zaspokoją moje potrzeby i będą czyste, bez żadnym chemicznych dodatków.

Przez rok prowadziłam też sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi (Dobra z Natury), co dodatkowo wzbogaciło moją wiedzę oraz ukierunkowało moją pasję. Wiedziałam już, że zajmę się zapachami na poważnie.

Zależało mi, aby mieć dostęp do różnych zapachów i kombinacji. Co prawda poznałam firmy i osoby, które produkują wysokiej jakości olejki eteryczne, ale ich oferta nie zaspokajała wszystkich moich zapachowych oczekiwań. Chciałam też mieć dostęp do nieograniczonej wiedzy i poznać osoby, które tak jak ja kochają olejki eteryczne.

Olejki eteryczne – esencja Natury zamknięta w każdej kropli olejku

Po miesiącach poszukiwań i testów, trafiłam na olejki eteryczne marki doTERRA. Poznałam je dzięki cudownej kobiecie Anicie, która jest przesympatyczna, pełna pozytywnej energii i pasji. Pozdrawiam Cię Anitko serdecznie! 😊

Anita krok po kroku wprowadzała mnie w świat olejków eterycznych. Na początku podchodziłam z dystansem do MLM (Multi Level Marketing – marketing sieciowy) słuchałam głosów sceptyków, zamiast siebie. Dopiero po kilku dobrych miesiącach zdecydowałam się dołączyć do doTERRY. I kiedy poznałam jakość olejków i ich działanie, moje wszystkie wątpliwości minęły. Poza tym doTERRA daje możliwość rozwoju, poznania niesamowitych osób, wsparcia, zdobycia cennej wiedzy.

Na początek zamówiłam zestaw Family Essentials Kit and Beadlets, w skład którego wchodzi 10 olejków eterycznych o pojemności 5 ml: Lawenda, Cytryna, Mięta pieprzowa, Drzewo Herbaciane, Kadzidłowiec, Oregano, Deep Bluetm, doTERRA Airtm (Breathetm), ZenGesttm, On Guardtm oraz 1 opakowanie kapsułek miętowych i On Guard. Dodatkowo w prezencie otrzymałam olejek Cedrowy. A wszystko to pięknie i estetycznie zapakowane – idealny prezent na moje urodziny. 😊

Na ten moment mój ukochany zapach do Wild Orange (Dzika pomarańcza). Mam go przy sobie każdego dnia. Dodaje mi energii, a jednocześnie relaksuje i odpręża, bardzo tego teraz potrzebuje. Kropelkę dodaje do kremu do rąk, 3 krople do dyfuzora lub wącham bezpośrednio z buteleczki. Zapach jest niesamowity, czuję go nawet przy wyłączonym dyfuzorze, nie traci na mocy, ani na wartości.

Spójrz głęboko w Naturę, a zrozumiesz wszystko lepiej. Albert Einstein

Olejek z dzikiej pomarańczy:

 • działa antyseptycznie
 • wzmacnia odporność
 • wspomaga prawidłowo funkcjonowanie układu oddechowego
 • pobudza wydzielanie soków trawiennych
 • rozgrzewa
 • energetyzuje
 • pobudza
 • ożywia ciało i umysł
 • poprawia nastrój i samopoczucie
 • uspokaja
 • łagodzi lęki i napięcie nerwowe
 • odpręża
 • orzeźwia
 • odświeża
 • oczyszcza
 • usuwa nieprzyjemne zapachy
Mój ukochany olejek <3

Olejki doTERRA są bezpieczne, najwyższej jakości, o działaniu terapeutycznym, nie zawierają wypełniaczy i szkodliwych substancji zanieczyszczających. Surowe testy niezależnych laboratoriów zapewniają autentyczność i moc. Potwierdzeniem ich działania i mocy są przede wszystkim zadowoleni użytkownicy – w tym ja 😊

Wierzę, że moja przygoda ze światem aromaterapii dopiero się zaczęła. Olejki eteryczne leczą ciało, umysł i duszę. Doświadczam tego każdego dnia. Zapraszam i Was do świata obfitości, zapachów i magii Natury zamkniętej w małych buteleczkach.

I na koniec moje przesłanie do Was. Jeśli coś płynie z Waszego wnętrza, z serca, a intuicja Wam podpowiada, że warto coś zacząć, idźcie za tym głosem. Ja żałuję tylko, że zrobiłam to tak późno. Każdy z nas ma inny poziom świadomości i swoją drogę do przebycia, jeśli czujecie, że coś jest dla Was – to tak właśnie jest!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *