Pięknie

Soda oczyszczona – naturalny dezodorant

Zapomnij o antyperspirantach!

Chemiczne antyperspiranty blokują ujścia gruczołów potowych, a więc blokują wydzielanie potu. Dezodoranty różnią się od antyperspirantów tym, że niwelują nieprzyjemny zapach potu. Dezodoranty nie blokują samego procesu pocenia się.

Pocenie się jest naturalnym stanem. Razem z potem pozbywamy się szkodliwych substancji (toksyn) z naszego organizmu. Ponadto pot bierze udział w regulowaniu temperatury ciała, dba o odpowiednią wilgotność skóry.

Nadmierne pocenie się zależne jest od wielu czynników: diety, ubrań, jakie nosimy (wybierajmy naturalne tkaniny), poziomu stresu, chorób, nierównowagi hormonalnej.

Antyperspiranty zawierają szereg szkodliwych substancji, w tym aluminium.

  • Aluminium (inaczej glin) – to właśnie on jest odpowiedzialny za blokowanie wydzielania potu.
    • Może przyczyniać się do rozwoju nowotworu piersi. Badacze w guzkach nowotworowych znaleźli właśnie cząstki aluminium.
    • Ponadto nagromadzenie aluminium zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Altzheimera (aluminium może odkładać się w mózgu).
    • Aluminium osłabia nasz układ immunologiczny

Naturalne dezodoranty

Alternatywą są naturalne antyperspiranty, m. in. te, które zawierają ałun, sodę oczyszczoną.

Przyznam szczerze, że wypróbowałam już kilka naturalnych zastępników i nie było łatwo znaleźć taki, który spełni moje oczekiwania.

Na szczęście szukałam i znalazłam 😊

Gorąco polecam naturalne dezodoranty firmy BIOBAZA.

Wybrałam dezodorant o naturalnym zapachu zielonej herbaty, z szałwią i oliwką, które skutecznie chronią przed nieprzyjemnym zapachem.

Formuła i jego skuteczność oparta jest na sodzie oczyszczonej (wodorowęglan sodu) i dobroczynnych olejkach eterycznych, które odżywiają i chronią skórę. BIOBAZA DEO zapewniają odświeżające uczucie czystej, naturalnej świeżości, co było dla mnie kluczowe. Odkąd go stosuje, zapomniałam o nieprzyjemnym zapachu i nadmiernym poceniu.

Dezodoranty od BIOBAZY nie zawierają aluminium, alkoholu, sztucznych substancji zapachowych, składników pochodzenia zwierzęcego, są wolne od parabenów, perfum i barwników.

Dezodoranty kupicie stacjonarnie w wybranych drogeriach Rossman lub na stronie producenta BIOBAZA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *