Codzienność, Zdrowo

Zakochaj się w maju

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Mamy tyle powodów do radości, szczęścia… Kwitną bzy, konwalie, przyroda eksploduje zielenią, oszałamia nas swoim zapachem i feerią barw. Wszystko tętni życiem. Chcemy i bądźmy jak najbliżej natury. Natura daje nam siłę, oczyszcza umysł, regeneruje ciało, zachwyca śpiewem ptaków. Jesteśmy jej częścią, częścią tego niezwykłego spektaklu.

Korzystajmy z dobrodziejstw natury – przygotujmy np. syrop z mniszka, czarnego bzu. Znajdźmy chwilę każdego dnia, aby nacieszyć się widokiem przyrody, nasycić jej zapachem i bogactwem barw.

Tegoroczną majówkę spędziliśmy na łonie natury – nie inaczej 🙂 Byliśmy blisko siebie, razem. Spędziłam wyjątkowy tydzień z moimi najbliższymi. Nasz synek na nowo pokazuje nam świat. Uczy, jak cieszyć się z każdej drobnostki. Zaskakuje swoją bystrością, pomysłowością i otwartością na ludzi, zwierzęta, przyrodę. Zaraża nas dziecięcą radością. To był cudowny czas.

Na wiosnę warto zrobić syrop z mniszka. Korzystałam z przepisu https://zielonyzagonek.pl/syrop-mlecza-bez-cukru-ziola/ 

Mniszek lekarski, potocznie zwany mleczem, ma działanie żółciopędne, przeczyszczające, w małym stopniu moczopędne. Stosowany jest w zaburzeniach przewodu pokarmowego, przy braku apetytu, w kamicy żółciowej, chorobach pęcherza moczowego, w złej przemianie materii. Surowcem leczniczym jest kwiat i korzeń.

Syrop, który również warto przygotować to z kwiatów czarnego bzu – jest zdrowy i pyszny. Bez  kwitnie na przełomie czerwca i lipca.

Bez czarny jest zalecany szczególnie w przeziębieniach, grypie, zapaleniu migdałków, zapaleniu gardła, anginie. Stosuje się go w chorobach nerek, w bólach neuralgicznych i reumatycznych.

Uziemianie

Każdy z nas lubi chodzić boso po trawie, piasku, zwłaszcza dzieci – dla nich jest to naturalne, a my dorośli zapominamy o tym.

Uziemianie, zwane też zakorzenieniem, ugruntowaniem, ukorzenieniem pozwala pobrać pierwotną energię ziemi oraz przywrócić naturalny stan energetyczny organizmu.

Ciało ludzkie składa się mniej więcej w 70% z wody i minerałów, dlatego też stanowi naturalny przewodnik prądu. Podobnie ziemia, która jest pełna wolnych elektronów stanowi doskonały przewodnik prądu.

Uziemianie powinno odbywać się codziennie przez około 30 minut, ale każdy kontakt bosymi stopami z ziemią będzie dla nas korzystny.

Co mi daje uziemianie i co może dać Tobie:

  • sprawia przyjemność
  • uspokaja
  • odpręża, koi nerwy
  • daje poczucie jedności z naturą
  • uszczęśliwia
  • oczyszcza ciało i umysł
  • dodaje energii
  • leczy ciało
  • napełnia radością i pozytywną energią

Jesteśmy jednością z sercem Matki Ziemi…

Niedaleko pada jabłko od jabłoni 🙂

Relaks przy drzewku.

Drzewa również przekazują nam dobrą energię. Czerpmy zatem siłę z natury.

Na mini ogródek warto wykorzystać każdy fragment ziemi, balkon, czy nawet parapet, aby hodować własne roślinki. 

W tym roku zastosowaliśmy patent, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Użyźniliśmy glebę wykorzystując muł z jeziora. Pojawiły się licznie dżdżownice i warzywa pięknie rosną.

W naszym ogródku są: szczypiorek, pietruszka, koperek, zioła (m. in. bazylia, cząber, tymianek, oregano i szałwia, która zniechęca ślimaki do zjadania roślin), sałata, kalarepa, kapusta, seler, poziomki. Planujemy jeszcze zasadzić borówkę, którą uwielbia nasz synek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *